Przywitaliśmy nową porę roku. Rozpoczynamy cykl zabaw sensorycznych z wykorzystaniem darów natury. Obserwujemy zmiany zachodzące w przyrodzie, stają się one wspaniałą inspiracją do codziennych zajęć w szkole.
Chłopcy z klasy II aut. uczą się poprzez zabawę i doświadczanie. Na lekcji kreatywności najpierw była sensoryczna zabawa z kroplami. Kropelki umieszczaliśmy w pojemniku poprzez przeciąganie ich palcem na naoliwionej folii. Utrwalaliśmy nazwy kolorów, przyporządkowując krople do odpowiednich pojemników. Stworzyliśmy barwne ilustracje z wykorzystaniem balonów oraz liście z puchnących farb. Praca stworzona przez Józia bierze udział w szkolnym konkursie plastycznym. Chłopcy poszukiwali w wielkiej misce kasztanów, przy okazji wzbogacali swoje doświadczenia dotykowe. Przed nami jeszcze wiele jesiennych dni i zajęć z tematyki wokół tej pory roku.

 

29 Września świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji odbyła się dyskoteka. Były tańce, karaoke i mnóstwo śmiechu! Zobaczcie sami.

 

4 października obchodziliśmy Dzień Zwierząt. Z tej okazji zabawiliśmy się w tropicieli i szukaliśmy śladów zwierząt. Sami także przygotowaliśmy leśne tropy. Do tego posłużyły nam pieczątki z ziemniaków, które wykonaliśmy wspólnie. Zobaczcie jak nam poszło.

 

Uczniowie kl. IVa wykonali pierwsze zadanie – Matematyka w przyrodzie. Zbieraliśmy i przeliczaliśmy jesienne skarby, a następnie powstały jesienne mandale.

 Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością.

  

Uczniowie naszej Szkoły spędzają czas na świetlicy aktywnie i kreatywnie.  Wykonują różnorodne pracę plastyczno-techniczne, rozgrywają turnieje gier planszowych, pracują z tablicą interaktywną. Biorą także udział w zabawach integracyjnych oraz innowacji pedagogicznej, której głównym założeniem jest nauka rozpoznawania uczyć i emocji. 

 

 

5 października uczniowie klasy VII a wzięli udział w Międzynarodowym projekcie „Żywa Biblioteka” w Miejskim Domu Kultury Bogucice – Zawodzie w Katowicach. Projekt „Żywa Biblioteka” jest zatwierdzony przez Radę Europy jako oficjalna metoda edukacji o prawach człowieka. Jest to projekt edukacyjny ukazujący różnorodność naszego społeczeństwa, budujący postawy otwartości, akceptacji i dialogu.

            Spotkanie z Żywą Książką – Panią Dominiką Kasińską oraz jej mamą Panią Anną Kasińską, to początek poszukiwania rzetelnych informacji na temat marzeń, pokonywanie barier i swoich słabości. Spotkanie to, pozwoliło odpowiedzieć na różne pytania, których w innych okolicznościach nie mielibyśmy szansy, ani odwagi, zadać. Wypożyczając taką „żywą” książkę, weszliśmy z nią w dialog, konfrontując swoje wyobrażenie o niej oraz zmieniło postrzeganie i nastawienie do ludzi, życia i świata.

 

  

Wrzesień upłynął w klasie 1b bardzo szybko. W tym czasie odkrywaliśmy przed sobą jak wiele mamy talentów. Świętowaliśmy Dzień Kropki, Dzień Jabłka i Dzień Chłopaka. Przygotowaliśmy latawce, które ku naszemu zaskoczeniu rzeczywiście unosiły się na wietrze. Mieliśmy także okazję przeżywać razem z Frankiem kolejne urodziny. Dodatkowo pogoda była dla nas bardzo przychylna i wybraliśmy się na wycieczkę do Parku Kościuszki. Już nie możemy się doczekać, co przyniesie nam październik.

 

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję zbiórki kasztanów dla Marcelka z Dąbrowy Górniczej.

Pierwszą partię naszych zbiorów przekazaliśmy już do Biblioteki w Dąbrowie Górniczej (filia nr5), która jest koordynatorem akcji.

Rodzice chłopca przekazują kasztany do skupu, a zebrane w ten sposób pieniądze wspomagają proces diagnostyki, leczenia i rehabilitacji Marcelka.

Uczniowie naszej szkoły i wszyscy pracownicy zbierają kasztany z dużym zaangażowaniem.

Część zebranych kasztanów to wynik aktywnych zbiorów podczas przerw (koło naszego boiska rośnie kilka wspaniałych kasztanowców). Uczniowie zbierają kasztany także podczas spacerów z rodzicami i kolegami. Ta akcja staje się wspaniałym przykładem na to, że wspólne działanie, poprzez udział w akcjach charytatywnych może dać satysfakcję zarówno pomagającym, jak i tym, którzy pomocy potrzebują.