25.04.2024r. klasa II aut. miała okazję uczestniczyć w niecodziennej lekcji bibliotecznej. Do świata książek zaprosiła nas Pani Ania. Najpierw pokazała uczniom różne książki, każda okazała się fascynująca. Mogliśmy je nie tylko zobaczyć, ale i dotknąć(wśród zbiorów Pani Ani były też książeczki sensoryczne, z ukrytymi fakturami). Okrzyki radości pojawiły się na widok znajomej już „Świnki Pepy”

Chłopcy mogli swobodnie pochodzić po zakamarkach biblioteki i wybrać z półki książeczki do wypożyczenia.

W bibliotece było wspaniale i twórczo, ponieważ Pani Ania przygotowała zajęcia z wykorzystaniem książki „Naciśnij mnie” Harve Tulleta. Chłopcy dmuchali, klaskali, przekręcali książkę…a wszystko to pomogło nam podążać śladem kolorowych kropek. Kropki się mnożyły, znikały i zmieniały kolory.

To nie koniec przygody w bibliotece. Na stoliku czekały na nas dziurkacze, różnobarwne karteczki, nożyczki, klej i inne cuda, które wkrótce miały się przeobrazić w piękne zakładki do książek. Każdemu udało się stworzyć małe dzieło sztuki;)

Na pożegnanie chłopcy otrzymali prezent od Pani Ani (książeczkę z zadaniami, zakładki i naklejki).

Wyszliśmy z biblioteki z wielkim żalem, że to już koniec zajęć z p. Anią, ale jedno jest pewne to nie koniec naszej przygody z Biblioteką.

Pani Aniu na pewno wkrótce wrócimy.