W dniu 09.11.2023 r Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w XXIII Spartakiadzie sportowej, która odbywała się w Dąbrowie Górniczej. Rozgrywki były prowadzone w czterech konkurencjach sprawnościowych: Gra w „Dwa ognie”, konkurs rzutów do kosza na czas, „DART”  konkurs rzutów do celu oraz sprawnościowy wyścig rzędów. Oprócz naszej szkoły w zawodach udział wzięły Reprezentacje z siedmiu szkół min. z Dąbrowy Górniczej, 3 szkoły z Sosnowca, Będzina, Zabrza, Świętochłowic oraz nasza szkoła z Katowic. W konkurencji „DART” (Rzuty do celu) w kategorii dziewcząt nasze uczennice Oliwia i Julia były bezkonkurencyjne i zajęły 1- sze miejsce, a w konkurencji „Rzuty do kosza na czas” Dawid wraz z Oliwią  zajęli 3 - miejsce. W wyścigach rzędów i grze w dwa ognie nasi reprezentanci zaprezentowali się również bardzo dobrze lecz znaleźli się tuż poza podium. Po bardzo emocjonujących i zaciętych zawodach uczniowie naszej szkoły zajęli drużynowo miejsce. Należy dodać, że byliśmy na spartakiadzie po raz pierwszy oraz że przyszło nam się mierzyć z o wiele starszymi zawodnikami.  Mimo to nasi reprezentanci nie przestraszyli się, dali z siebie wszystko i walcząc jak równy z równym osiągnęli bardzo dobry wynik.

Gratulujemy naszym dzielnym reprezentantom: Dawidowi z klasy VIII A, Oliwii i Igorowi z klasy VI oraz Julii z klasy III b i życzymy im kolejnych sukcesów sportowych.

Ze sportowym pozdrowieniem, nauczycie wychowania fizycznego.