27 września 2022 r. uczniowie klas II-VIII wzięli udział w warsztatach z robotyki przeprowadzonych przez Agencję Szkolno - Przedszkolną LUPUS w ramach programu edukacyjnego "Akademia Programistów". Uczestnicy warsztatów, pod kierunkiem profesjonalnego programisty, zdobywali wiedzę, jak należy zaprogramować robota, by wykonywał konkretne polecenia. Następnie samodzielnie programowali Photony, wykorzystując odpowiednie aplikacje przy pomocy tabletów. Zaprogramowane roboty poruszały się, wydawały dźwięki, zmieniały kolory.

Na koniec zajęć nie obyło się bez rywalizacji - zorganizowano wyścigi robotów. Jak się okazało, nie jest łatwo zaprogramować i sterować robotem tak, by bezkolizyjnie dotarł do wyznaczonej mety i zapewnił zwycięstwo swojemu programiście.      

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, a udział w nich  dostarczył uczniom wiele radości i zabawy, ale przede wszystkim pogłębił ich wiadomości i rozwinął umiejętności z zakresu programowania. Potwierdzeniem tego były dyplomy, które otrzymali wszyscy uczestnicy za aktywny udział w programie "Akademia Programistów".

 

 

robotyka001
robotyka002
robotyka003
robotyka004
robotyka005
robotyka006
robotyka007
robotyka008
robotyka009
robotyka010
Previous Next Play Pause