Kwiecień to nie tylko miesiąc budzącej się z zimowego snu przyrody, to również miesiąc, w którym szczególną uwagę kierujemy na osoby z autyzmem. W naszej szkole Dzień Świadomości Autyzmu trwa codziennie, ponieważ codziennie witamy się, spędzamy razem czas, uczymy się, gramy w różne gry, rozmawiamy  i poznajemy się coraz bardziej. Wszyscy w szkole wiemy, że autyzm jest kolorowy, a nie tylko niebieski, jednak żeby ten dzień był inny niż pozostałe postanowiliśmy rozświetlić się na niebiesko. 4 kwietnia w naszej szkole było bardzo niebiesko i wesoło.

W ramach Międzynarodowego projektu edukacyjnego Emocja zbudowaliśmy wieloetapową ścieżkę sensoryczną i urządziliśmy sobie doskonałą zabawę. Dla każdego znalazła się ulubiona część, a niektórzy z nas pokonywali swoje słabości. W efekcie niebieski dzień, tak jak autyzm był wielobarwny.