Uczniowie klas VII i VIII wraz z wychowawcami wybrali się do Parku Śląskiego w Chorzowie. Przejazd kolejką linową był dla niektórych z nas dużym wyzwaniem lecz wszystkim się bardzo spodobało. Droga powrotna była już przyjemnością chociaż trochę obawialiśmy się deszczu. Podczas spaceru po GórnoślaskimParku Etnograficznym, z bliska mogliśmy zobaczyć jak dawniej żyli ludzie. Podobały nam się domu , ogródki , izby i z zainteresowaniem oglądaliśmy różne maszyny rolnicze. Nasze serca podbiły jednaak ..... kozy, które podchodziły do płotu i można było je pogłaskać ale pamiątkowe zdjęcie zrobiliśmy przy .... krowie. Krótki odpoczynek na placu zabaw i do szkoły. Stwierdziliśmy, że Park Śląski widziany z góry jest bardzo ładny i zadbany. Chyba wszyscy z zainteresowaniem oglądali z wyskoa atrakcje Wesołego Miasteczka ale to następnym razem. 

image001
image002
image003
image004
image005
image006
image007
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7

Maj i czerwiec to miesiące, w których swoje święta mają: mamy, tatusiowie, dzieci, a także cała rodzina.Pierwszaki kochają swoich bliskich i z tej okazji nagrały dla nich piosenkę i narysowały ładne laurki.

W imieniu dzieci wszystkim składamy najlepsze życzenia i ślemy gorące pozdrowienia!

 

image001
image002
image003
image004
image005
image006
image007
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7

 

Pierwszaki z sukcesem zakończyły udział w Międzynarodowym Projekcie „Czytam z klasą - Lekturki spod Chmurki”. W III ostatnim module dzieci wysłuchały wiersza "Co słonko widziało" Marii Konopnickiej i wypełniły lekturniki. Wiersz był dla uczniów dość trudny, ale z pomocą nauczyciela pięknie narysowali letnie ilustracje.

Zorganizowaliśmy też LEKCJĘ POD CHMURKĄ. W otoczeniu przyrody uczyliśmy się nowej piosenki, rysowaliśmy ilustracje i ćwiczyliśmy czytanie. Dodatkowo wzięliśmy udział w PIKNIKU CZYTELNICZYM POD CHMURKĄ. Korzystając z pięknej czerwcowej pogody wybraliśmy się do szkolnego ogródka, gdzie pani bibliotekarka przeczytała dzieciom wybraną przez siebie bajkę. Ten pomysł bardzo spodobał się innym klasom, które włączyły się do wspólnego słuchania.

Udział w projekcie dał uczniom wiele satysfakcji, znają już pojęcie "autor", "lektura", "tytuł" i "główny bohater". Dzieci nauczyły się też uważnie słuchać, a co najważniejsze zobaczyły, że czytanie może być świetną zabawą!

image001
image002
image003
image004
image005
image006
image007
image008
image009
image010
image011
image012
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

 

Udział w konkursach plastycznych dla uczniów z autyzmem są sprawdzoną formą wyrażania siebie i pokazania swoich zdolności plastycznych.

Dwóch uczniów klasy łączonej 1A i 2A zdobyli nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Podróż moich marzeń” zorganizowanym przez Dom Kultury Katowice – Bogucice. Uczeń Dominik Kondziołka jest laureatem I nagrody w tym konkursie, natomiast uczeń Ksawery Ławniczak zdobył wyróżnienie. GRATULACJE!

konkurs2A001
konkurs2A1001
Previous Next Play Pause
1 2

Dnia 8.06.2021r. dzięki uprzejmości Dyrekcji i pracowników Kinoteatru Rialto uczniowie klas dla uczniów z autyzmem wraz z wychowawcami i opiekunami mogli obejrzeć film animowany pt. „Jakub, Mimmi i gadające psy”. Jest to film o przyjaźni, miłości ojcowskiej, o szacunku do zwierząt i do przyrody.

W komfortowych warunkach, specjalnie zaaranżowanych dla uczniów ze specyficznymi potrzebami, przy stolikach i  przytłumionym świetle, nasi widzowie przeżywali perypetie głównych bohaterów bajki. Po minach i zachowaniu uczestników   można wnioskować, iż seans się podobał.

Jakby atrakcji było mało, po filmie wybraliśmy się na pyszne: chałwowe, czekoladowe, pistacjowe …. lody. Niektórzy nie mieli dość, chcieli skosztować każdego smaku. Wybór nie był prosty. Potem bezpiecznie wróciliśmy do szkoły.

kinoA001
kinoA002
kinoA003
kinoA004
kinoA005
kinoA006
kinoA007
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7
 

W sobotę 15. maja nasi uczniowie przystąpili do I Komunii Świętej. W tym wyjątkowym dniu towarzyszyli im ich najbliżsi: rodzice, dziadkowie i inni członkowie rodziny. Uśmiech naszych wspaniałych uczniów na zakończenie uroczystości był największym potwierdzeniem ważności tego dnia.

image001
image002
Previous Next Play Pause
1 2

We wtorek 18. maja uczniowie naszej szkoły przyjęli sakrament bierzmowania. Szafarzem tego sakramentu był arcybiskup Wiktor Skworc. Uroczystość odbyła się w kościele pw. Piotra i Pawła w Katowicach.

W dniu 01.06 2021 r. w naszej szkole na sali gimnastycznej odbyła się sportowa impreza pod nazwą Dzień Dziecka - Dniem Sportu. W imprezie wzięli udział uczniowie z wszystkich klas naszej szkoły.
Dzieci startowały w różnych konkurencjach sprawnościowych na ośmiu stacjach. W  poszczególnych  konkurencjach uczniowie musieli  wykazać się takimi umiejętnościami i zdolnościami motorycznymi  jak szybkość, zwinność, dokładność, skoczność oraz celność i precyzja. Uczniowie na każdej stacji zdobywali punkty, które po podliczeniu składały się na wynik indywidualny. Dzięki temu można było wyłonić  najsprawniejszego zawodnika w klasie. W zawodach wzięło udział około 60 osób. Po ukończeniu rywalizacji wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali drobny upominek oraz słodką przekąskę. Podsumowując impreza bardzo podobała się naszym uczniom, którzy bawili się i rywalizowali z uśmiechem na ustach starając się wypaść jak najlepiej. Wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w organizację imprezy serdecznie dziękuję.  

image001
image002
image003
image004
image005
image006
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6

Od maja bieżącego roku szkolnego w naszej placówce jest realizowana kolejna innowacja pedagogiczna pt.” To potrafię, tego się uczę.  Filmiki z zajęć lekcyjnych jako forma informowania rodziców o postępach i ewentualnych problemach ich dzieci oraz jako próba kontynuowania oddziaływań edukacyjno – terapeutycznych w domu rodzinnym uczniów”. Program będzie realizowany przez nauczycielkę – wychowawczynię klasy łączonej 1A i 2A dla uczniów z autyzmem oraz niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym lub znacznym, z możliwością włączenia w kolejnym roku szkolnym pozostałych nauczycieli pracujących z objętą innowacją grupą uczniów.

Pomysł na proponowaną innowację zrodził się z chwilą wprowadzenia w szkołach obostrzeń między innymi w kontaktach międzyludzkich z powodu pandemii Covid – 19. Rodzice uczniów nie mogli uczestniczyć w zajęciach otwartych, a zebrania  rodziców z nauczycielami musiały zostać ograniczone. Uczniowie klasy łączonej objęci innowacją to chłopiec, który jest uczniem naszej placówki drugi rok - klasa 2A, a drugi to chłopiec klasy 1A, który przeniósł się do naszej placówki pod koniec lutego bieżącego roku szkolnego, a więc jest nowym uczniem. Nowi uczniowie, to również nowi ich Rodzice, z którymi nauczyciele chcą nawiązać jak najlepszą relację. Trudno te relacje kształtować, jeśli rodzice nie do końca wiedzą jak w nowej szkole ich dzieci się czują, jak uczą się. Sytuacja ta jest dla nich nowa i wiąże się z wkroczeniem w nowe nieznane środowisko.

Jako autorka innowacji mam nadzieję, że ta forma kontaktu z rodzicami pomoże w wyjaśnieniu i zobrazowaniu podejmowanych działań edukacyjno – terapeutycznych w naszej szkole.

innowacja2A001
Previous Next Play Pause
1