24 czerwca skończył się rok szkolny 2021/2022. Było uroczyście i radośnie. Uczniowie zaprezentowli swoje umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne. W atmosferę wakacyjną wprowadziłi naas  w rytmie piosenki pt. "Wakacje" uczniowie oraz wychowawcy klas autystycznch. Piękna dekoracja, kostiumy oraz choreografia spotkała się z dużym aplauzem . Kuba i Dawid z klas 7 zaprezentowali swoje umiejętnosci gry na keyboardzie. Uczniowie klas I i III oraz V i VI  zaśpiewali wakacyjne piosenki . Grupa taneczna z klasy IV zaprezentowała taniec z szarfami. Pani dyrekror wreczyła najlepszym uczniom świadectwa "z paskiem" - Wioleta kl. IV, Zuzia kl. V oraz Laura kl. VII. Na koniec zrobiło się trochę smutno , klasa VII żegnała klasę VIII, filmikami wspominającymi wspólne chwile w szkole oraz z życzeniami. Uczniowie rocznika 2022 : Anastazja, Kuba, Agata, Weronika, Martyna, Ola, Roksana i Patrycja stali się absolwentami. Wszyscy życzyli sobie udanych  i bezpiecznych wakacji. I cóż, do widzenia za 2 miesiące!!!

image001
image002
image003
image004
image005
image006
image007
image008
image009
image010
image011
image012
image013
image014
image015
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

We wtorek 07.06.22 roku mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystości zorganizowanej z okazji 25 - lecia Hospicjum św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu. Było to dla nas przepiękne spotkanie, które zapamiętamy do końca życia. Słuchaliśmy świadectwa o ludzkim cierpieniu, przemijaniu, odchodzeniu – o najbardziej tragicznym i nieuniknionym momencie wpisanym w ludzką egzystencję. Wisienką na torcie stały się piękne słowa Janka Meli, który przypomniał nam o tym, że tak wielu ludzi w swoim życiu mijamy, a niewielu spotykamy i że najlepsze co możemy dać drugiemu człowiekowi, to CZAS i UWAGA. Zainspirował do tego, abyśmy każdego dnia mogli doceniać to, co mamy.  Zwrócił  uwagę na osoby w kryzysie bezdomności, które czują się samotne i potrzebują zainteresowania innych (TAK jak każdy CZŁOWIEK,  a może nawet bardziej). Przypomniał, że nie mamy prawa oceniać drugiego człowieka, szczególnie jeśli nie znamy jego historii. Za to możemy się od niego wiele nauczyć.  Zainspirował do pokonywania swoich ograniczeń oraz spełniania marzeń. Zdanie, które na zawsze zostanie w pamięci uczniów, nauczycieli i Pani Dyrektor jest o tym, że w życiu NAJWAŻNIEJSZE JEST SERCE.

P. S. W załączeniu znajduje się kilka skromnych zdjęć, a całą fotorelację można zobaczyć na portalu społecznościowym Hospicjum św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu.

image001
image002
image003
image004
image005
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5

10 czerwca 2022r w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy i Umiejętności „Złota Synapsa”. W tym roku z zadaniami konkursowymi zmierzyli się uczniowie z 4 szkół:

  • Zespołu Szkół  w Mysłowicach
  • Szkoły Podstawowej nr 39 im. Jana Pawła II w Katowicach
  • Szkoły Podstawowej nr 7 w Katowicach
  • Szkoły Podstawowej nr 55 w Katowicach

„Złota Synapsa” to konkurs skierowany dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i z autyzmem. Dla uczestników dużym wyzwaniem jest skoncentrowanie się na konkursowym zadaniu, zrozumienie poleceń i ich prawidłowa realizacja.

W tym roku przygotowaliśmy 15 zadań konkursowych, za które można było uzyskać maksymalnie 57 punktów. Konieczna okazała się rozstrzygająca dogrywka pomiędzy przedstawicielami dwóch szkół. Odpowiedzi na 16 pytanie (odszukiwanie różnic, dorysowanie brakujących elementów) zdecydowały o zajęciu 2 i 3 miejsca.

Uczniowie wykazali się dużymi umiejętnościami. Świetnie poradzili sobie z konkursowymi zadaniami takimi, jak układanie szeregów, wycinanie koła, rysowanie figur w lustrzanym odbiciu, czy też przyszycie guzików do kurtki. Od początku poziom był bardzo wyrównany. Ostatecznie wyłoniliśmy laureatów tegorocznej edycji:

I miejsce zajął Sebastian uczeń Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 55 w Katowicach

II miejsce dla Dawida reprezentanta naszej szkoły

III miejsce należy do Macieja ze Szkoły Podstawowej nr 39 Specjalnej im. Jana Pawła II w Katowicach

IV miejsce zajął Bartłomiej z Zespołu Szkół Specjalnych w Mysłowicach

Wszyscy uczestnicy zmagań konkursowych otrzymali od Pani Dyrektor pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Słodki poczęstunek dla uczniów ufundowała Piekarnia Pawlak z Katowic.

W imieniu organizatorów dziękujemy za przygotowanie uczniów do udziału w konkursie, za wspólną zabawę i miłe spotkanie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję, że w przyszłym roku „Złota Synapsa” znowu się odbędzie.

 

synapsa001
synapsa002
synapsa003
synapsa004
synapsa005
synapsa006
synapsa007
synapsa008
synapsa009
synapsa010
synapsa011
synapsa012
synapsa013
synapsa014
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Zajęcia w pracowni ceramiki w Pałacu Młodzieży w Katowicach od kilku lat są dla naszych uczniów atrakcyjną formą lekcji alternatywnych. Są okazją do ćwiczenia przez naszych uczniów sprawności manualnej, jak również pokazania jak rzeczywistość jest widziana oczami osób z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną. Na ostatnich zajęciach w tym roku szkolnym uczniowie wykonali płaskorzeźby metodą mozaikową z motywem florystycznym. Uczniowie i nauczyciele podziękowali p. Beacie prowadzącej zajęcia, za cenne wskazówki techniczne i powiedzieliśmy sobie „do zobaczenia we wrześniu”.

 

ceramikka001
ceramikka002
ceramikka003
ceramikka004
Previous Next Play Pause
1 2 3 4

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”
                                                                   Janusz Korczak

Dzień Dziecka to wyjątkowe święto. Każdy dorosły chciałby w tym dniu wywołać na twarzy dziecka uśmiech i sprawić, by dzień ten był przyjemny, wolny od obowiązków i nauki.

W związku z tym my też postanowiliśmy sprawić, by 1 czerwca różnił się  od codziennych dni  zajęć szkolnych. Z tej okazji zaprosiliśmy uczniów z klas autystycznych i z klasy pierwszej na przedstawienie teatralne pt. „Dwie Dorotki”. W Miejskim Domu Kultury w Katowicach Bogucicach w role aktorów wcielili się nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 39 Specjalnej. Spektakl bardzo nam się podobał. Wszyscy występujący nauczyciele okazali się prawdziwymi profesjonalistami. Nas jednak szczególnie zachwyciła gra Pana Pieca oraz świetnie dobrana do tekstu muzyka. Po obejrzeniu teatrzyku wykonaliśmy serię pamiątkowych zdjęć z bohaterami przedstawienia, a następnie spacerkiem ruszyliśmy w stronę katowickiego Rynku na smakowite lody.

Po powrocie do szkoły na naszych uczniów czekały kolejne niespodzianki. Mamy nadzieję, iż dzień ten był dla nich udany.

 

dwiedory001
dwiedory002
dwiedory003
dwiedory004
dwiedory005
dwiedory006
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6

W dniu 07.06.2022 r reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w mistrzostwach Śląska i Zagłębia w siatkówce plażowej. Zawody były rozgrywane w kompleksie sportowym Centrum Sportów Letnich i Wodnych w Parku Zielona w Dąbrowie Górniczej. Rozgrywki były prowadzone w systemie „każdy z każdym” bez ograniczeń wiekowych w dwóch kategoriach, dziewcząt i chłopców. Oprócz naszej szkoły w zawodach udział wzięły reprezentacje z Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Będzina i Zabrza. Po bardzo emocjonujących i zaciętych meczach uczniowie naszej szkoły zajęli  III miejsce jako drużyna. W klasyfikacji chłopców 3 zespoły  miały taki sam bilans zwycięstw i porażek, wiec o kolejności miejsc zadecydowały małe punkty i nasi chłopcy wylądowali poza podium na IV miejscu. W klasyfikacji dziewcząt nasza reprezentacja zajęła III miejsce. Pomimo że byliśmy najmłodszą reprezentacją i przyszło nam się mierzyć z o wiele starszymi zawodnikami to nasi reprezentanci dali z siebie wszystko i walczyli jak równy z równym. Gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy im wielu sportowych i nie tylko sukcesów. Ze sportowym pozdrowieniem, nauczycie wychowania fizycznego

image001
image002
image003
image004
image005
image006
image007
image008
image009
image010
image011
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Po dwóch latach przerwy 8 czerwca na terenie naszej szkoły odbyła się XXIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Ruchu Drogowym. Uczniowie klas starszych poddani byli sprawdzianowi wiedzy teoretycznej z zakresu podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się rowerem oraz testowi sprawnościowemu (przygotowana ścieżka rowerowa). Zarówno test wiedzowy jak i trasę rowerową przygotowali funkcjonariusze Wydział Prewencji Komendy Miejskiej w Katowicach, starszy sierżant Klaudia Manterys oraz sierżant Paweł Chwalibóg. Prace plastyczne na temat "Bezpieczne wakacje w mieście" wykonane przez uczniów klas młodszych, zostały ocenione przez komisję sędziowską. Jedyną przeszkodą była deszczowa pogoda lecz i z tym daliśmy sobie radę, co widać na zdjęciach.  Gratulujemy wszystkim uczestnikom

Zwycięzcy nagród w grupie uczniów starszych:

1 miejsce  - Mateusz Kala          SP nr 7 Katowice         

2 miejsce -  Weronika Krupa      SP nr 7 Katowice

3 miejsce - Miłosz Klos               SP nr 60 Katowice              

Zwycięzcy klas młodszych:

1 miejsce - Michalina Nowak          SP nr 7             -     

2 miejsce - Szymon Kusak              SP nr 60                    

3 miejsce -  Zuzanna  Gemza          SP nr 7   

      

Prace pielęgnacyjne w ogrodzie społecznym przynoszą radość i oczekiwane rezultaty. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami na początku czerwca dokonali niezbędnych czynności. Było to: wykopywanie cebulek kwiatowych, które już przekwitły. Usunięto również niewielką ilość chwastów. W miejsce wykopanych cebulek uczniowie z pomocą nauczyciela zrobili rozsadę kwiatów, które posiali w zeszłym miesiącu. Najważniejszą sprawą, która uwieńczyła prace w naszej skrzyni ogrodniczej było dostarczenie roślinom wody czyli inaczej mówiąc podlewanie. Podlewanie roślin, to bardzo przyjemna i pożyteczna praca. Jak mówi przysłowie: Woda to życie Każdy uczeń bardzo lubi podlewanie a więc ochoczo wykonaliśmy tą czynność. Teraz do końca roku szkolnego będzie można cieszyć się z naszych poczynań ogrodniczych. Zapraszamy chętnych do odwiedzenia ogrodu społecznego Muzeum Śląskiego i zobaczenia wszystkich znajdujących się tam skrzyń z roślinami, w tym naszej SP nr 7 Katowice.

ogrsp001
ogrsp002
ogrsp003
ogrsp004
ogrsp005
ogrsp006
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6