Święta lada dzień. W ten wyjątkowy czas wprowadził nas wszytkich Kuba z klasy 6A, który bardzo lubi lekcje muzyki i nauczył się w tym roku grać piosenkę pt. Wigilia". Zapraszamy do posłuchania fragmentu.

 

Wizyta Mikołaja
Choć to rok wyjątkowy pod wieloma względami, jedno jest pewne, do grzecznych dzieci przychodzi Mikołaj! 
W tym roku w pełnym reżimie sanitarnym Mikołaj odwiedził naszych uczniów. Łobuziaki musiały wykonać zadania, żeby zasłużyć na prezent, ale wszystko skończyło się dobrze i każdy otrzymał miły podarunek. ?
Dziękujemy Mikołaju!
 
1
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
14
15
16
Kuba_mini
Previous Next Play Pause
 
 
2 grudnia 2020 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie na ucznia pierwszoklasistów. W tych wyjątkowych okolicznościach towarzyszyło nam zaledwie dwóch gości: Pani Wicedyrektor, która dokonała aktu pasowania i Pani Bibliotekarka, która rozdała dzieciom czytelnicze wyprawki. Uczniowie zdali "egzamin na pierwszaka" oraz wypili "napój mądrości i odwagi", otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobny upominek. Zdecydowanie zasłużyli na dołączenie do społeczności szkolnej.
Witamy!
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Previous Next Play Pause
 
Nasi pierwszoklasiści biorą udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym "Czytam z klasą, lekturki spod chmurki". Uczniowie wykonali szereg zadań wymaganych do ukończenia pierwszego modułu projektu, między innymi: wysłuchali lektury, stworzyli drzewo czytelnicze, wykleili "Chmurkę Tosię" oraz rozpoczęli prowadzenie własnych lekturników.
Udział w projekcie jest prawdziwym wyzwaniem, ale dzieci świetnie się przy tym bawią! 
 
 
1
2
3
4
5
6
Previous Next Play Pause
 
 
 
 
 
 
 

Zapłonęło Światełko Wolności Ofiarom stanu wojennego.

Akcja społeczno-edukacyjna „Ofiarom stanu wojennego - Zapal Światło Wolności” ma już kilkuletnią historię. Każdego roku 13 grudnia Polacy zapalają znicze w domach, urzędach i miejscach użyteczności publicznej. Świece te są symbolem pamięci o wszystkich tych, którzy stracili życie lub w inny sposób ucierpieli w wyniku stanu wojennego. Przedsięwzięcie nawiązuje do gestu, jakim na początku lat osiemdziesiątych Polacy i inni mieszkańcy Wolnego Świata wyrażali sprzeciw wobec brutalnej polityki władz PRL. Dlatego też uczniowie klasy ósmej przyłączyli się do akcji poprzez zapalenie o godzinie 19:30 w oknach swoich domów symbolicznych świec, aby upamiętnić wszystkich tych, którzy stracili życie lub w inny sposób ucierpieli w wyniku wprowadzenia 13 grudnia 1981 roku stanu wojennego.


 

Ważną postacią związaną z regionem, która zasłużyła się w walce o przyłączenie Śląska do Polski, jest doktor Andrzej Mielęcki..

Uczniowie naszej szkoły co roku, tuż po inauguracji roku szkolnego, składają kwiaty pod tablicą upamiętniającą postać dr Mielęckiego.

 

1 września 1939 roku w godzinach porannych Niemcy napadli  na Polskę.  Wojnę rozpoczęło zbombardowanie Wielunia o godz. 4.35. Następnie, o godz. 4.45, niemiecki pancernikSchleswig-Holstein” rozpoczął ostrzał polskiej placówki wojskowej na Westerplatte. Tego samego dnia, we wczesnych godzinach rannych, Niemcy uderzyli na Pocztę Polską w Wolnym Mieście Gdańsku, aresztowali pierwszych 250 Polaków mieszkających w Gdańsku i wymordowali polskich kolejarzy w Szymankowie. Rozpoczęła się okupacja niemiecka trwająca prawie 6 lat.