W dniu 11.05.2022 roku w naszej szkole na sali gimnastycznej odbył się VIII Międzyszkolny Wielobój Sprawnościowy dla dzieci klas młodszych  1-4. Po uroczystym otwarciu zawodów przez  Dyrektor Szkoły Panią mgr Małgorzatę Gondek uczniowie rozpoczęli  rywalizację w różnych konkurencjach sprawnościowych. W zawodach udział wzięły reprezentacje czterech szkół  SP nr 7, SP nr 39, SP nr 30 oraz SP nr 60. Uczniowie naszej szkoły wykazali się ogromnym duchem walki i zwyciężyli w całym turnieju zajmując pierwsze miejsce z ponad dwudziesto punktową przewagą. Podczas zawodów wszyscy zawodnicy otrzymali słodki poczęstunek oraz napój. Po wieloboju Pani Dyrektor wręczyła poszczególnym reprezentacją nagrody w formie okazjonalnego  pucharu oraz dyplomu.

Cała nasza szkoła jest bardzo dumna z naszych reprezentantów. Szkołę w zawodach reprezentowali: Piotr z klasy pierwszej, Patryk, Igor, Ania, Adam z klasy drugiej oraz Wioletta z klasy czwartej.

Gratulujemy.

image001
image002
image003
image004
image005
image006
image007
image008
image009
image010
image011
image012
image013
image014
image015
image016
image017
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

"ŚCIEŻKA POZYTYWNEJ ENERGII" - TAJEMNICZY ŚWIAT

 

 zobacz prezentację

Dzień wycieczki do Zakładu Usługowo – Remontowego Tramwajów Śląskich w Chorzowie to spełnienie marzeń kilku naszych uczniów a dla wszystkich wzbogacenie doświadczeń i wzbudzenie nowych zainteresowań.

Wszystko zaczęło się na przystanku tramwajowym. Tylko my mogliśmy wejść do specjalnego, zabytkowego tramwaju, który po nas przyjechał. Sama jazda tym tramwajem była niesamowitą frajdą. Potem było już tylko lepiej!

Najpierw krótki film o historii tramwajów na Śląsku oglądaliśmy przy małym zdrowym poczęstunku. Następnie zobaczyliśmy miejsca, do których nie każdy może wejść. Oprowadzali nas panowie, którzy bardzo ciekawie opowiadali i pokazywali tramwaje z różnych czasów. Widzieliśmy jak dorabia się koła, na których porusza się tramwaj, jak remontuje się stare i zniszczone pojazdy, jak się je maluje i przywraca się im dawny blask.

Dużo radości sprawiła nam możliwość „prowadzenie” tramwaju i naciskaniu wszystkich guzików, którymi w swojej pracy posługuje się motorniczy. Zobaczyliśmy również zegar, który bez przerwy działa od ponad 90 lat.

Nastąpił jednak moment zakończenia wizyty i podziękowaniom nie było końca.

Dziękujemy pracownikom Zakładu Usługowo - Remontowego za życzliwość, ciepłe przyjęcie oraz wprowadzenie nas w świat tramwajów oraz nauczycielom – organizatorom wycieczki. Wycieczka była strzałem w dziesiątkę dla uczniów klas 2M, 4Zet, 4A, 7A, 7B i 8A. Mamy nadzieję, że jeszcze tam wrócimy.

 

Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas. /Florian Plit/

Coroczne obchody Dnia Ziemi są okazją do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię.  W tym roku 22 kwietnia lekcje matematyki przebiegały w nieco inny sposób. Uczniowie przebyli podróż przez świat matematycznej EKOkrainy. Pokonując kolejne eko-wyzwania odświeżyli swoje wiadomości dotyczące flory i fauny, a także zanieczyszczeń środowiska.

To kolejny dowód na to, że: „Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki”  oraz: „Temu, kto nie zna matematyki, trudno spostrzec głębokie piękno przyrody”.

dzziemmat001
dzziemmat002
dzziemmat003
dzziemmat004
dzziemmat005
dzziemmat006
dzziemmat007
dzziemmat008
dzziemmat009
dzziemmat010
dzziemmat011
dzziemmat012
dzziemmat013
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Klasy dla uczniów z autyzmem postanowiły w aktywny sposób przyłączyć się do uczczenia Dnia Ziemi. W związku z tym udaliśmy się do ogrodu społecznego Muzeum Śląskiego gdzie znajduje się skrzynia z roślinami pod naszą opieką. Posadzone jesienią cebulki kwiatów pięknie wyrosły i cieszą swoim widokiem. Naszym zadaniem było usunięcie niepotrzebnych roślin (chwastów), które wyrosły między kwiatami. Jednak nie wszystkie chwasty od razu wyrzuciliśmy na miejsce kompostowe. Z części tych roślin wykonaliśmy w szkole ozdobną ikebanę, która cieszy swoim widokiem uczniów i nauczycieli w klasie. Tą kompozycję wykonaliśmy z popularnej rośliny kwitnącej przypominającej wyglądem pokrzywy. Jej nazwa to jasnota purpurowa. Na pustych powierzchniach między kwitnącymi żonkilami i tulipanami uczniowie zasiali jednoroczne kwiatki- chabry, mieszankę kwiatów kwitnących i aksamitki. Będziemy pilnie obserwować poszczególne etapy wegetacji zasianych roślin.

dzziemiau001
dzziemiau002
dzziemiau003
dzziemiau004
dzziemiau005
dzziemiau006
dzziemiau007
dzziemiau008
dzziemiau009
dzziemiau010
dzziemiau011
dzziemiau012
dzziemiau013
dzziemiau014
dzziemiau015
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

 Święta Wielkiej Nocy to szczególny czas, gdy tchnienie wiosny rodzi optymizm, budzi nadzieję, przynosi nowe życie. To chwile radosnych spotkań z bliskimi; wspomnienie tradycji zapamiętanych z dzieciństwa.

            Z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych uczniowie naszej szkoły pamiętając o osobach starszych i samotnych,  zaangażowali się w przygotowanie upominków podopiecznym DPS-u nr 2 w Sosnowcu. Tym samym zrealizowali III część projektu "Bez barier wieku" - pod hasłem "Wianki wielkanocne dla seniora". Przygotowane wianki przez uczniów zostały przekazane do DPS nr 2 w Sosnowcu w dniu 14 kwietnia 2022r. 

            Cała społeczność szkolna składa najserdeczniejsze życzenia zdrowia, spokoju oraz radości z każdego dnia dla wszystkich rezydentów i pracowników.

image001
image002
image003
image004
image005
image006
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6

„Nienawiść jest łatwa. Miłość wymaga wysiłku i poświęcenia” – Marek Edelman – ostatni przywódca powstania w getcie warszawskim

 

 

„Miłość” motywem przewodnim tegorocznej akcji Żonkile

 

W tym roku 19 kwietnia przypadła 79 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Symbolem pamięci tego wydarzenia z wiosny 1943 roku jest żonkil, a to dlatego, że ostatni przywódca zrywu Marek Edelman w każdą rocznicę składał bukiet żółtych kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Getta. Aby upamiętnić ofiary tego wydarzenia Nasza Szkoła włączyła się w akcję społeczno-edukacyjną "Żonkile" organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, która ma na celu zachowanie pamięci o tym wydarzeniu.

Jak co roku nasza szkoła włączyła się w akcję Muzeum POLIN upamiętniającą bohaterów powstania w getcie warszawskim. Podczas tej edycji zastanawialiśmy się, czym była i co znaczyła miłość w getcie warszawskim. Uczniowie klas starszych oglądali film edukacyjny stworzony w stylistyce youtuberskiej - „Muranów – Dzielnica Północna” oraz wręczali nauczycielom i nie tylko przez siebie wykonane żonkile na znak #ŁączyNasPamięć.

 

 

„Zawsze pomagaj innym. Może się okazać, że jesteś jedyną osobą, która to robi.”

We wtorek przed świętami grupa uczniów naszej szkoły postanowiła podziękować wolontariuszom pomagającym osobom uciekającym przed wojną. Uczniowie pod okiem nauczycieli (M. Szczechla, E. Pierzchała) wykonali mini koszyczki do których włożyli czekoladowe jajka. Następnie zanieśli je wolontariuszom na dworzec. W odpowiedzi usłyszeli: „Piękny gest”, co było dla nich bardzo budujące. Ludzie, którzy  bardzo angażują się w pomoc innym, są szczególnie podatni na zmęczenie i wypalenie. Dlatego chcieliśmy o nich pamiętać doceniając ich trud, zaangażowanie i ciężką, piękną pracę.

image001
image002
image003
image004
image005
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5