W dniu 07.06.2024 roku reprezentacja naszej szkoły po raz pierwszy  wzięła udział w imprezie integracyjnej o charakterze sportowo rekreacyjnym pt. „Pomarańczowa siła 2024”. Impreza zorganizowana była przez Zespół Szkolno Przedszkolny dla Osób Niesłyszących i Słabo Słyszących w Katowicach.

Po uroczystym powitaniu zawodnicy rozpoczęli rozgrzewkę w rytmie muzyki wykonując układ taneczny. Następnie uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy sportowe: koszykarze, piłkarze i grupę taneczną. Chłopcy rozegrali mini turniej piłki nożnej w  którym po bardzo emocjonujących meczach rozgrywanych systemem „każdy z każdym” zajęli drugie miejsce. Pomimo że byliśmy najmłodszą ekipą na turnieju walczyliśmy jak równy z równym. Nasza gra była bardzo widowiskowa, a zagrania i bramki były bardzo efektowne. Dziewczyny w tym czasie przebywały na sali gimnastycznej, gdzie uczestniczyły w zajęciach aerobiku i aerobiku na stepach. Cała impreza przebiegała w bardzo przyjaznej atmosferze, zgodnie z duchem rywalizacji „Fair play”. W imprezie udział wzięły reprezentacje trzech szkół: ZSP dla Osób Niesłyszących i Słabo Słyszących w Katowicach, X LO im. I. Paderewskiego w Katowicach oraz SP nr7 S w Katowicach. Naszą szkołę reprezentowali: Marcin B, Dawid K, Dominik M, Patryk M, Adam M, Artur C, Patryk G – H oraz Natalia K, Justyna Ch, Zuzanna G, Joanna G, Laura M, Oliwia K.

Wielkie gratulacje dla naszej reprezentacji za wysokie drugie miejsce oraz podziękowania za godne reprezentowanie naszej szkoły na zawodach międzyszkolnych.

Ze sportowym pozdrowieniem nauczyciele wychowania fizycznego.