W dniu 22 maja nasi uczniowie wzięli udział w IX Międzyszkolnym  Biegu  Zadaniowym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 61 Specjalną
w Katowicach.  Julia i Remigiusz z klasy 3b, Laura z klasy 4, Oliwia i Igor z klasy 6 zet i Jakub z klasy 6 zostali zaproszeni na gry i zabawy międzyszkolne. Cały bieg zadaniowy miał na celu współpracę, tolerancję i integrację grup dzieci w poszczególnych konkurencjach. Poprzez zabawę i ruch propagowany był zdrowy tryb i aktywność. Uczniowie pracując w grupach przy pomocy nauczycieli wykonywali wspólnie ćwiczenia. Praca polegała na jak najszybszym rozwiązywaniu zadań i przechodzeniu do następnej konkurencji. Wzajemna motywacja i zaangażowanie uczniów budowała pewność każdego z nich, podnosząc przy tym wiarę w ich siłę i możliwości. Przygotowano 18 stanowisk przy których do wykonania były zadania zręcznościowe m.in.:

- rzucanie piłeczką przez obręcze i do celu

- bieganie

- tory przeszkód

- zadanie kulinarne

- dopasowywanie pazujących do siebie elementów z zamkniętymi oczami

- bieganie wzdłuż linii z piłką lekarską

- rzut podkową w celu zbicia pachołków

- kopanie piłki do bramki

- zbieranie szyszek i liści

- odwzorowywanie tańca

Szkoła organizująca wydarzenie przygotowała dla zmęczonych uczniów dodatkową energię w postaci słodkiego poczęstunku i wody. Pogoda dopisała, a atmosfera była przyjazna. Choć każdy z zawodników, przy wsparciu i dopingu nauczycieli, pracował indywidualnie, by jego drużyna wypadła jak najlepiej, wszyscy bawiliśmy się razem. Na zakończenie, każdego z uczestników nagrodzono medalami i upominkiem, a dzieci dla swoich placówek wygrały dyplomy i piłki.

Organizatorom dziękujemy za zaproszenie  i mamy nadzieję, że za rok ponownie się spotkamy.