Kolejna część  naszego projektu „Bez barier wieku”, tym razem odbyła się w formie warsztatów kulinarnych integrujących uczniów z osobami trzeciego wieku. Spotkanie zostało zrealizowane w maju, jako ostatnie podsumowujące w tym roku szkolnym.  

 Piękna wiosenna pogoda, skłoniła nas do tego aby wykonać zdrowe, lekkostrawne sałatki owocowe. Przepyszne truskawki, winogrona, banany, jabłka, kiwi i mandarynki do tego uśmiech na twarzy. Tak niewiele potrzeba aby efektywnie spędzić wspólnie czas integrując się z  leciwymi seniorami.  Nasza uczennica Laura, z klasy 4 pięknie przygrywała nam na pianinie. Na koniec spotkania zdjęcia, herbatka, degustacja wykonanej wspólnie owocowej sałatki oraz to co najważniejsze wspólnie spędzony czas.

 Tak oto młode pokolenie uczy się pozytywnych zachowań w stosunku do starszych, chorych, niepełnosprawnych. Natomiast seniorzy mieli okazję porozmawiać z naszymi uczniami, którzy wnieśli w ich monotonne życie sporo radości. W spotkaniu uczestniczyła dyrektor DPSu pani Jadwiga Siodłak.

Wspólnie z pracownikiem socjalnym Domu Seniora ułożyliśmy hasło naszego spotkania, które brzmi ”Owocowy, dobry smak – integracji mówimy tak”.

Już obiecaliśmy sobie, iż następne spotkanie integracyjne nastąpi  na początku  nowego roku szkolnego.