24 maja mieliśmy okazję już  po raz drugi gościć terapeutkę zajęciową panią Agnieszkę Gbyliczek – Mazur.   Dziś przygotowała zajęcia specjalnie dla naszych uczniów z klas: 3a i 3b oraz 7. Na początku  zajęć pani Agnieszka terapeutka  wspomniała o tym czym zajmuje się terapia zajęciowa..

Mogliśmy się dowiedzieć, iż oprócz  ćwiczenia funkcji poznawczych, dzięki pracy terapeutycznej można uzyskać łagodzenie lęków, budować relacji z otoczeniem, wyciszyć  emocje. Zajęcia polegają też na wzajemnej pomocy, wspólnym angażowaniu się w określone czynności podczas pracy w grupach.

Nie przypadkowo nasze spotkanie odbyło się tuż przed Dniem Matki. Wykonaliśmy bowiem wspólnie ciekawe prace.  Pani terapeutka przywiozła ze sobą różne szablony kwiatów, które uczniowie samodzielnie wybierali i tworzyli za pomocą specjalnej , niewielkiej maszynki -wycinarki. W ruch poszły też kleje, nożyczki, kolorowe kartki brystolu. Zapanował …twórczy bałagan, wszystkiego w klasie było pełno. Jednak nic nie działo się przypadkiem. Powstały piękne otwierane serduszka z życzeniami, które pani Agnieszka cierpliwie pomagała wykonać.

Podsumowaniem zajęć była przeczytana bajka terapeutyczna z morałem, przypominająca o tym, iż warto sobie pomagać i być uprzejmym dla innych.