Maj to piękny miesiąc. Pełen słońca i obietnicy letniego wypoczynku. Mimo rozmarzenia ciągle się jednak uczymy, powtarzamy, ćwiczymy i doskonalimy się we wszystkim, w czym tylko się da.

Zakończyliśmy projekty, w których przez cały rok szkolny braliśmy udział:

  • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Wspólnie mocniejsi – uczymy się przez integrację 2023/ 2024,
  • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny wspierający rozwój kreatywności 2023/ 2024 Kreatywne prace plastyczne IV edycja,
  • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Gramy zmysłami III edycja,

oraz nasz Klasowy projekt edukacyjny Kącik czytelniczy z pokaźnym wynikiem przeczytanych książek. Było ich aż 18 i nie zamierzamy na tym poprzestać. Czytamy dalej!

Przygotowaliśmy wiele prac plastycznych. Niektóre wysłaliśmy na konkursy, inne zdobią naszą klasę,
a jeszcze inne stały się upominkami dla naszych mam.

Przygotowaliśmy kukiełki – warzywa i wystawiliśmy przedstawienie do wiersza Jana Brzechwy Na straganie. Na początku tylko dla siebie, ale jak udoskonalimy swoje występy, to marzą nam się większe sceny.

Klasowym hitem maja w naszej klasie była zabawa w rysowanie z kartami Rysostwory. Ubaw mieliśmy po pachy z tymi kartami, a powstające potwory wcale nie straszą, za to są bardzo śmieszne.

Czasami w natłoku licznych zajęć i obowiązków szkolnych trzeba odpocząć. Wyszliśmy więc na lody, słodziutkie śmietankowe, czekoladowe i truskawkowe. Pysznie było!

Smakowicie było również 20 maja, w Światowy Dzień Pszczół. Dowiedzieliśmy się w tym dniu wielu ciekawostek o wyjątkowości pszczół. Zrobiliśmy przy okazji tego dnia masę ćwiczeń. Pracowaliśmy, jak pszczółki i na koniec zajęć dostaliśmy Dyplom przyjaciela pszczół i naprawdę nimi jesteśmy. Punktem kulminacyjnym tego pszczelego dnia była degustacja miodku z ciasteczkami. Cudowny dzień!

Na zakończenie miesiąca mieliśmy ważną misję. Zbliżało się najważniejsze święto – Dzień Mamy. Przygotowaliśmy sercową laurkę, pełną miłości i życzeń dla naszych Mam. Byliśmy przygotowani na ten wyjątkowy dzień.

Kończy się maj i przed nami został ostatni miesiąc nauki. Z niecierpliwością czekamy na nasze pierwsze wakacje.