Kwiecień rozpoczął się wieloma atrakcjami. Przede wszystkim piękna pogoda sprawiła, że spędzaliśmy dużo czasu na boisku szkolnym, spacerach a nawet na pobliskim placu zabaw.

Byliśmy w Kinie Kosmos na warsztatach sensorycznych i projekcji filmu Katak. Podwodna przygoda.  Film  był o małej białusze arktycznej, innej, bo szarej, ale bardzo dzielnej. Film zainspirował nas do wykonania prac na szkolny konkurs Zaczarowany świat wody. Nasze prace dotyczyły tego, co dzieje się pod powierzchnią oceanu. A właśnie okazało się, że Maks Sz. zajął w tym konkursie II miejsce. Gratulujemy kolego!

Warsztaty w Kinie Kosmos też były inspirujące, szczególnie w sztuce robienia bałaganu. Robiliśmy na nich morskie gniotki z ogromną ilością brokatu i takie z mąką. Nie udało się tego mącznego Armagedonu uwiecznić na zdjęciach, bo wszędzie była mąka. Działo się!

W kolejnym tygodniu odwiedziliśmy Centrum Handlowe Silesia i tam uczestniczyliśmy w warsztatach ekologicznych i wystawie przyrodniczej. Dotykaliśmy, widzieliśmy i słyszeliśmy zwierzęta leśne oraz rośliny występujące w polskich lasach. Dostaliśmy czapki podróżnika i dzięki nim staliśmy się prawdziwymi odkrywcami przyrody. Po zastanowieniu, to brakowało tylko zapachu lasu i moglibyśmy tę wyprawę zaliczyć do leśnej wędrówki.

Realizując różne zadania specjalne cały czas uczyliśmy się oczywiście. Poznawaliśmy nowe rzeczy, ale też konsekwentnie powtarzaliśmy wszystko to, czego się już nauczyliśmy.

Napisaliśmy i samodzielnie wykonaliśmy kartkę dla chorego kolegi. To była duża kartka  z pozdrowieniami, bo tak dużo zdrowia życzymy Szymonowi. Mamy nadzieję, że chociaż trochę poprawiliśmy mu humor w tym trudnym dla niego czasie. Trzymamy kciuki za Szymona i jego powrót do zdrowia.

Wzięliśmy również udział w akcji organizowanej przez uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 154 w Warszawie Podróże po kulturze. Nasza rola polegała na tym, że wysłaliśmy do organizatorów akcji widokówkę z panoramą Katowic, oczywiście dołączyliśmy do widokówki moc katowickich pozdrowień. Ważne jest również to, że musieliśmy odwiedzić pocztę i samodzielnie kupić znaczek. Naturalnie i z tego zadania wywiązaliśmy się doskonale.

Zrealizowaliśmy zadania w ramach programów edukacyjnych: Kreatywne prace plastyczne i Gramy Zmysłami. Nie zapomnieliśmy również o ważnych dniach, szczególnie tych dotyczących naszej planety. W Dzień Ziemi omówiliśmy zasady ochrony przyrody, które możemy samodzielnie przestrzegać. Wykonaliśmy też prace plastyczne przedstawiające piękne zakątki na naszej planecie oraz Ziemię w przestrzeni kosmicznej. Odbyliśmy również fascynującą dyskusję na temat tego, czy w kosmosie są kosmici. Na pewno są.

Nie przegapiliśmy Dnia Książki, czytaliśmy, więcej niż zwykle, i zrobiliśmy zakładki do książek dla rodziców, odwiedziliśmy również pobliskie księgarnie z książkami dla dzieci. Nawet kupiliśmy coś nowego do czytania.

Pod koniec kwietnia przypominaliśmy sobie symbole narodowe oraz poznawaliśmy legendy,  zabytki i ważne budowle w miastach przez które płynie Wisła, największa z polskich rzek.

Kwiecień szybko minął i właśnie się zorientowaliśmy, że już nie dużo czasu zostało do końca roku szkolnego. Nie pozostało nam nic innego, jak czekać na kolejne atrakcje i oczywiście wakacje!