W dniu 23.04.2024 roku  reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w III – cich Międzyszkolnych Mistrzostwach Śląska i Zagłębia „Graj z nami” w Piłkarzykach Sportowych. Zawody były rozgrywane w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu -  Branżowa Szkoła I Stopnia Specjalna. Po uroczystym otwarciu zawodów przez Dyrektora Szkoły zawodnicy rozpoczęli rozgrywki na siedmiu stołach. Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach, dziewcząt i chłopców oraz open debel. Rozgrywki były prowadzone w systemie„ rosyjskim” do dwóch przegranych meczów. W zawodach udział wzięły reprezentacje ośmiu szkół i ośrodków szkolno wychowawczych: z Sosnowca (4 szkoły), Dąbrowy Górniczej, Będzina, Częstochowy oraz nasza szkoła z Katowic. W  turnieju zagrało około 40 zawodników i  zawodniczek. Po bardzo emocjonujących i zaciętych meczach poszło nam naprawdę dobrze. Uczniowie naszej szkoły okazali się najlepsi i zajęli  I miejsce jako drużyna. W klasyfikacji końcowej zdobyliśmy 33 punkty, drugie miejsce przypadło SOW z Będzina a trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 30 z Sosnowca.

Indywidualnie w rozgrywkach chłopców II miejsce zdobył nasz uczeń Marcin z klasy VIII, który przegrał jeden tylko jeden mecz, IV miejsce zajął Marcin z klasy VI, a V miejsce zajął Patryk z klasy VII. W klasyfikacji dziewcząt II miejsce zajęła nasza uczennica Zuzanna z klasy VII. W kategorii gry podwójnej nasz debel Oliwia i Dawid wywalczyli I miejsce wygrywając wszystkie swoje mecze.

Gratulujemy naszym reprezentantom udanego występu i dziękujemy im za godne reprezentowanie naszej szkoły oraz życzymy im dalszych sukcesów sportowych i nie tylko.

Ze sportowym pozdrowieniem, nauczycie wychowania fizycznego.