Nasza szkoła przystąpiła do akcji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu – DBI 2024, który w tym roku przypadł 6.02.2024 r. Działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży odbywały się tak naprawdę przez cały miesiąc w związku, że miesiąc luty został ogłoszony „Miesiącem bezpiecznego Internetu”. W ramach DBI we wszystkich klasach odbywały się rozmowy, pogadanki na temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz jego dobrych i złych stron.

Uczniowie mieli również możliwość zapoznania się z materiałami zamieszczonymi na przygotowanych gazetkach: „Oznaki przemocy cyfrowej u dzieci i nastolatków”, „Oznaki uzależnienia od gier i  Internetu”. Były filmy, quizy i Escape Room. Ponadto brali udział w zajęciach online dotyczących bezpieczeństwa w sieci:  „Zagrożenia dla naszej prywatności w sieci” oraz „Mój (nie)widzialny cyfrowy ślad”.

W ramach DBI uczniowie poznali Asów Internetu i przystąpili do konkursu na zilustrowanie Bohatera Kodeksu Asów Internetu - Rozsądek, uważność, siła, życzliwość, odwaga to cechy Asów Internetu.

                Asy Internetu - informacje (beinternetawesome.withgoogle.com)