Depresja to poważna choroba, która może dotknąć każdego. Bez względu na wiek, wyniki w nauce, popularność czy liczbę znajomych na Facebooku czy Instagramie. Przyczyny depresji są złożone i mogą zależeć od trzech czynników: biologicznych, psychologicznych i środowiskowych. Przez wiele lat depresja była uważana za wstydliwą chorobę, którą należało ukrywać przed innymi ludźmi. Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją obchodzony od 2001 roku ma zmienić to myślenie.

Z depresją należy walczyć, a najskuteczniejszą formą jej leczenia jest połączenie farmakologii z psychoterapią. Co ważne, na depresję mogą zachorować także dzieci i nastolatkowie.

            W naszej szkole w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Walki z Depresją uczniowie zostali zapoznani ze sposobami dbania o zdrowie psychiczne - wykonywali ćwiczenia, oglądali filmy, kolorowali mandale, słuchali muzyki relaksacyjnej.


Drogi Rodzicu!

            W obecnych czasach popandemicznych oraz szybkim rozwojem technologicznym Wasze dzieci są w sposób szczególny narażeni na kryzysy psychiczne, które mogą prowadzić do depresji. Dlatego ważne jest obserwowanie swojego dziecka i w razie potrzeby podejmowanie odpowiednich działań.

PAMIĘTAJ RÓWNIEŻ, ŻE Z KAŻDYM DRĘCZĄCYM CIĘ PROBLEMEM, MOŻESZ SIĘ ZGŁOSIĆ DO RODZICÓW, SWOJEGO WYCHOWAWCY LUB PEDAGOGA SZKOLNEGO !

POMOCY W KRYZYSIE PSYCHICZNYM MOŻESZ SZUKAĆ TAKŻE

POD PODANYMI NUMERAMI TELEFONÓW:

Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji

tel. 22 594 91 00

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

tel. 116 111

Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna

tel. 22 425 98 48