Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję zbiórki kasztanów dla Marcelka z Dąbrowy Górniczej.

Pierwszą partię naszych zbiorów przekazaliśmy już do Biblioteki w Dąbrowie Górniczej (filia nr5), która jest koordynatorem akcji.

Rodzice chłopca przekazują kasztany do skupu, a zebrane w ten sposób pieniądze wspomagają proces diagnostyki, leczenia i rehabilitacji Marcelka.

Uczniowie naszej szkoły i wszyscy pracownicy zbierają kasztany z dużym zaangażowaniem.

Część zebranych kasztanów to wynik aktywnych zbiorów podczas przerw (koło naszego boiska rośnie kilka wspaniałych kasztanowców). Uczniowie zbierają kasztany także podczas spacerów z rodzicami i kolegami. Ta akcja staje się wspaniałym przykładem na to, że wspólne działanie, poprzez udział w akcjach charytatywnych może dać satysfakcję zarówno pomagającym, jak i tym, którzy pomocy potrzebują.