W dniu 26.09.2023 roku nasza szkoła wzięła udział w I- szym Integracyjnym Triathlonie Sztafetowym. Organizatorem zawodów był  Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla dzieci i młodzieży  w Dąbrowie Górniczej. Zawody rozpoczęły się uroczystym przywitaniem gości, a następnie zostały omówione zasady rozgrywania poszczególnych konkurencji. Po krótkim wstępie zawodnicy ruszyli do rywalizacji na basenie, gdzie mieli do pokonania dystans 25 metrów na czas. W tej konkurencji naszą szkołę reprezentował Dawid z klasy VIII,  który po zaciętym boju uzyskał trzeci czas 27 sekund. Z basenu zawody przeniosły się na dziedziniec szkoły gdzie na kolejnego zawodnika czekał już rower. W tej konkurencji reprezentował nas Andrzej z klasy VII, który wraz z nauczycielem bardzo szybko pokonał dystans 300 metrów i przekazał pałeczkę sztafetową Marcinowi z klasy VIII, który miał za zadanie jak najszybciej dobiec do mety. Tutaj czas był łączony i nasi zawodnicy uzyskali czas 1.04.92. W ogólnej klasyfikacji zajęliśmy drugie miejsce tracąc tylko 3 sekundy do zwycięzców z SP 30 z Sosnowca, którzy okazali się lepszymi pływakami. W zawodach udział wzięły szkoły z Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Olkusza i Katowic. Po zakończeniu zawodów organizator wręczył okolicznościowe statuetki oraz medale, był słodki poczęstunek, a także prawdziwa grochówka z kuchni polowej. 

Gratulujemy naszym sportowcom dobrego wyniku i dziękujemy im za wspaniałą walkę i godne reprezentowanie naszej szkoły na międzyszkolnej arenie. 

Ze sportowym pozdrowieniem, nauczyciele wychowanie fizycznego.