Lasy, drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie. Akcję #sadziMY organizujemy po to, żeby jednoczyć nas wszystkich wokół przyrody, bo to nasze dobro narodowe, które musimy razem chronić i pielęgnować”.

Jako motto naszej Akcji przytoczyliśmy słowa Dyrekcji Lasów Państwowych obrazujące jak ważne jest sadzenie drzew. Najpierw malutkich sadzonek iglaków czy drzew liściastych, które kiedyś, z biegiem lat będą pięknym drzewostanem. Nasze działania proekologiczne to doskonała lekcja przyrody, pomagająca zrozumieć potrzebę dbania o piękno otaczającego nas środowiska. Symboliczne sadzenie drzew przypomniało wszystkim o odpowiedzialności za naszą planetę.

Sadzonki do naszej Akcji pozyskaliśmy z Nadleśnictwa Katowice jesienią. Początkowo zasadziliśmy je w donicach przy wejściu do szkoły. Tam bezpiecznie przezimowały. Teraz 18 kwietnia w ramach EKOtygodnia oraz działań wpisanych w Innowację Pedagogiczną „Świat wokół nas” zasadziliśmy je na przyszkolnym placu. „Uzbrojeni” w łopatki, rękawice delikatnie przenieśliśmy sadzonki sosenek i jodeł do gruntu. Zadbaliśmy o odpowiednie podlanie i zabezpieczenie sadzonek. Dziś mieliśmy umieścić obok nich tabliczki informacyjne, ale…przeszkodziła nam deszczowa aura.

Nie mogliśmy jednak zostawić pustych donic stojących przed szkołą. Toteż zakupione zostały ziemia i kwiaty. W wielkich donicach zasadziliśmy piękne trójkolorowe kompozycje kwiatowe. Wszyscy zgodnie współpracowali. Mamy nadzieję, że nasze przedsięwzięcia zainspirują wszystkich do działań proekologicznych oraz uwrażliwią piękno przyrody.