Drodzy rodzice i uczniowie. 

Wakcje już prawie za nami. W środę 1 września o godzinie 900 spotykamy się wszyscy na boisku szkolnym lub sali gimnastycznej, (w zależności od pogody) gdzie odębdzie się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. Następnie uczniowie z wychowawcami przechodzą do swoich klas; rodzice nie wchodzą do szkoły na piętra. W razie deszczowej pogody, mogą wejść na parter i pozostać w wyznaczonej strefie.

WSZYSCY PAMIĘTAMY O MASECZKACH I ZACHOWANIU ODPOWIEDNIEJ ODLEGŁOŚCI.

Mamy nadzieję, że mimo reżimu epidemicznego ten rok szkolny będzie dla wszyskich udany. Życzymy wszystkim samych sukcesów. Powodzenia!

 

logo men

 

Warszawa, 24 czerwca 2021 r.

 

 

 

Szanowni Państwo,

Dyrektorzy i Nauczyciele,

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

dobiegają końca zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w roku szkolnym 2020/2021. Nauczyciele i uczniowie wkrótce rozpoczną długo wyczekiwany czas letniego wypoczynku.

Za nami niezwykle trudne i pod wieloma względami nietypowe miesiące pracy. Wysokie statystyki zachorowań i niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa sprawiły, że przez większość roku szkolnego młodzi ludzie uczyli się w sposób zdalny. Byli pozbawieni bezpośredniego kontaktu ze swoimi nauczycielami, wychowawcami oraz rówieśnikami. 

Wiemy, że ze skutkami zdalnej edukacji będziemy mierzyć się w kolejnych latach. Jesteśmy świadomi zarówno mniejszej efektywności procesu kształcenia na odległość, jak również jego negatywnego wpływu na kondycję fizyczną i psychiczną dzieci i młodzieży. Dlatego też przygotowaliśmy kompleksowy program wsparcia uczniów po długotrwałym okresie nauki zdalnej i przeznaczyliśmy na jego realizację dodatkowe środki finansowe.

Wiosną przeciw COVID-19 zaszczepiła się większość nauczycieli. Na początku czerwca ruszyła rejestracja na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane także na terenie placówek oświatowych. Szczegółowe informacje w tej sprawie będziemy przekazywać do szkół w okresie wakacyjnym.

Mamy nadzieję, że dzięki postępującej akcji szczepień uda nam się w przyszłości uniknąć ponownego zamknięcia szkół i placówek oraz przenoszenia edukacji na tryb zdalny. Okres kształcenia na odległość pokazał dobitnie, że bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem nie zastąpią nawet najnowocześniejsze technologie.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim dyrektorom szkół i nauczycielom za całoroczną pracę, trud oraz zaangażowanie. Dziękuję, że w tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich uczniów, oferowali pomoc i wsparcie w najróżniejszych sytuacjach. Życzę Państwu przede wszystkim spokoju i wytchnienia od codziennych obowiązków.

Gratuluję uczniom sukcesów w nauce i innych dziedzinach szkolnej aktywności. Mijający rok był dla Was prawdziwą próbą charakteru. Wszyscy mierzyliście się z wyzwaniami zdalnej nauki. Jestem przekonany, że praca, którą włożyliście w swoją edukację, wyda w przyszłości wspaniałe owoce. Życzę Wam, aby wakacje były czasem poznawania i odkrywania nowych miejsc, a także zawierania trwałych przyjaźni i znajomości.

Serdecznie pozdrawiam również społeczność szkół polskich i polonijnych na całym świecie. Dziękuję nauczycielom i wychowawcom za podtrzymywanie oraz pielęgnowanie polskości wśród młodych Polaków dorastających poza granicami kraju. Słowa wdzięczności kieruję także do uczniów, dziękując za trud doskonalenia języka polskiego i zdobywania wiedzy o Polsce.

Wszystkim życzę spokojnych i bezpiecznych wakacji!

 

Z wyrazami szacunku

Przemysław Czarnek

Minister Edukacji i Nauki

Drodzy rodzice. Przekazujemy informacje GUS dotyczące spisu powszechnego.

 

spis powszechny

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

 

Od 1 kwietnia 2021 r. do 30 września 2021 r. na terenie kraju trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.

 

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. jest realizowany następującymi metodami:

 • metodą samospisu internetowego

aplikacja dostępna jest na stronie https://spis.gov.pl/,

 

 • metodą wywiadu telefonicznego, dzwoniąc na infolinię spisową obsługiwaną przez pracowników statystyki publicznej od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00 pod numerem: 22 279 99 99,
 • z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania.

W ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań zbierane są następujące dane:

 • Charakterystyka demograficzna osób,
 • Aktywność ekonomiczna osób,
 • Poziom wykształcenia,
 • Niepełnosprawność,
 • Migracje wewnętrzne i zagraniczne,
 • Charakterystyka etniczno-kulturowa,
 • Gospodarstwa domowe i rodziny,
 • Stan i charakterystyka zasobów mieszkaniowych (mieszkania i budynki).

Osoby, które dokonały samospisu internetowego zachęcamy do udziału w „Loterii Narodowego Spis Powszechnego Ludności i Mieszkań”  https://loteria.spis.gov.pl/

Do wygrania cenne nagrody!

14 marca przypada Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Obchody tego święta zapoczątkowali Amerykanie w 1988 r.  W związku z tym, że w tym roku 14 marca przypada w niedzielę, w naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień liczby PI w piątek – 12 marca. Podczas lekcji matematyki uczniowie klas VI, VII i VIII podczas lekcji zdalnych mogli obejrzeć film  i prezentację wyjaśniającą skąd wzięła się liczba Pi i czym ona jest. Klasy IV i V, które lekcje miały stacjonarnie, wspólnie odszukały materiałów i wykonały gazetkę ścienną.

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA MAJĄCE NA CELU  ZAPOBIEGANIE I PRZECIWDZIAŁANIE  COVID – 19 WŚRÓD UCZNIÓW, RODZICÓW I PRACOWNIKÓW SZKOŁY OBOWIĄZUJĄCE NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 7 SPECJALNEJ W KATOWICACH OD 01.09.2021r.

 

CZYTAJ

 

Witamy serdecznie wszystkich uczniów i rodziców. Od 1 września rozpoczynamy naukę na terenie szkoły.

W związku z sytuacją epidemiczną, musimy zachować szczególną ostrożność. Poniżej publikujemy zasady postępowania, które pomogą nam zminimalizować ryzyko zakażenia wirusem covid-19.

Prosimy o uważne przeczytanie materiału.