Dziś, 19 kwietnia przypada 78 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Symbolem pamięci tego wydarzenia z wiosny 1943 roku jest żonkil, a to dlatego, że ostatni przywódca zrywu Marek Edelman w każdą rocznicę składał bukiet żółtych kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Getta. Aby upamiętnić ofiary tego wydarzenia Nasza Szkoła włączyła się w akcję społeczno-edukacyjną "Żonkile" organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, która ma na celu zachowanie pamięci o tym wydarzeniu. W tym roku organizatorzy chcą upamiętnić nie tylko wybuch powstania, ale również podkreślić rolę, jaką odegrały w nim kobiety.

 

Każdy wie, że do Świąt trzeba się przygotować. Uczniowie naszej szkoły poznawali tradycje wielkanocne, a następnie sami przygotowali palmy oraz zaglądali do koszyczka. W tym roku również przygotowywaliśmy kartki świąteczne, co wymagało precyzji i estetycznego spojrzenia na swoją pracę. Uczniowie ułożyli życzenia, wykorzystując do tego alternatywne metody komunikacji. Rozesłanie kartek stanowiło uwieńczenie podjętych działań. Zachęcamy do obejrzenia galerii.

 • wielkanoc-2
  wielkanoc-2
 • wielkanoc-3
  wielkanoc-3

 

 

Klasa 1 zakończyła właśnie zimowy moduł międzynarodowego projektu edukacyjnego "Lekturki spod chmurki - czytam z klasą". Po wspólnym przeczytaniu baśni Hansa Christiana Andersena "Królowa Śniegu" dzieci pięknie wypełniły swoje lekturniki i stworzyły portret Królowej śniegu. Najważniejszym zadaniem było przybliżenie uczniom wpływu człowieka na środowisko, dzieci uczyły się, dlaczego należy segregować śmieci i co to jest recykling. W wyniku tego powstały EKO BAŁWANKI.

Wyturlaliśmy też prawdziwego bałwana ze śniegu. Nie taka zima zła!

Nie możemy się już doczekać kolejnych zadań.

 • lekturki1
  lekturki1
 • lekturki2
  lekturki2
 • lekturki3
  lekturki3
 • lekturki4
  lekturki4
 • lekturki5
  lekturki5
 • lekturki6
  lekturki6
 • lekturki7
  lekturki7
 • lekturki8
  lekturki8
W naszej szkole cały tydzień świętowaliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji uczniowie klasy 1 przygotowali prezent dla każdej Pani. 
Jeszcze raz życzymy wszystkim Paniom, tym małym i tym większym wszystkiego najlepszego i zachęcamy do obejrzenia efektów ciężkiej pracy najmłodszych uczniów naszej szkoły. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bierzemy udział w akcji ZAKRĘCENI MOCNO systematycznie przekazując kolorowe, plastikowe zakrętki do Hospicjum św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu. Patrzymy z przyjemnością jak szybko zapełnia się Waszymi zakrętkami pudełko zostawione w tym celu w sali nr 11. Tym małym gestem można pomóc wielu ludziom, a jednocześnie zadbać o środowisko. Zanim więc wyrzucisz zakrętkę do kosza, pomyśl i przynieś ją do sali nr 11, a my zawieziemy Twoją zakrętkę z wieloma innymi do Hospicjum.

Uczniowie klasy VII SP zdobywając z biegiem czasu wiedzę o pandemii i obserwując trudności z nią związane postanowili razem z nauczycielem języka angielskiego podziękować pracownikom służby zdrowia za ich trud, zaangażowanie i pracę poprzez przelanie swoich emocji na papier. Podziękowania te zostały przesłane na stronę portalu społecznościowego  facebook Hospicjum św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu uzyskując w krótkim czasie wiele polubień.

 
 • 01
  01
 • 02
  02
 • 03
  03
 • 04
  04
 • 05
  05

Projekt edukacyjny.

 

W bieżącym roku szkolnym wzięliśmy udział w konkursie „Projektanci edukacji” to odświeżona odsłona „Projektu z klasą” – popularnego, ogólnopolskiego konkursu na projekt edukacyjny stworzonego przez wydawnictwo Nowa Era.

Od 2010 roku odbyło się dziesięć edycji konkursu. Tegoroczna, to już jedenasta edycja konkursu. Nasz projekt nosił nazwę „Co z tą liczbą π?” Projekt ten dotyczy figur geometrycznych takich jak: koło i okrąg. Pomaga, w samodzielnym dochodzeniu do informacji o liczbie π, a także sposobie jej obliczania. Zapoznaje z ciekawostkami i atrybutami liczby π, którą uczniowie używają w trakcie obliczeń. Realizacja projektu jest źródłem satysfakcji, rozbudza zainteresowanie matematyką i daje uczniom szansę samodzielnej, kreatywnej aktywności.

Uczniowie z klasy IV SP podczas zajęć rewalidacyjnych napisali list do św. Mikołaja. Ku swojemu zaskoczeniu niedawno otrzymali odpowiedź od samego Mikołaja z Kanady. Mikołaj napisał nam w liście o reniferze Rudolfie, który się przeziębił i miał w związku z tym  troszkę kłopotów. Jego nos przestał się świecić, zrobił się czarny jak lukrecjowy cukierek. Na szczęście wszystko wróciło do normy i dzięki Psotnemu Elfowi i jego śmiesznym kawałom Rudolf wyzdrowiał.  Na samym końcu listu Mikołaj zwrócił się z prośbą o to, abyśmy byli dla siebie mili i dopisał, że ściska gorąco! :)