W dniu 31.05.2023 r reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w mistrzostwach Śląska i Zagłębia w siatkówce plażowej. Zawody były rozgrywane w kompleksie sportowym „Centrum Sportów Letnich i Wodnych w Parku Zielona w Dąbrowie Górniczej”. Rozgrywki były prowadzone w systemie grupowym bez ograniczeń wiekowych w dwóch kategoriach, dziewcząt i chłopców. Oprócz naszej szkoły w zawodach udział wzięły reprezentacje z dziewięciu szkół m In. z Dąbrowy Górniczej, 2 szkoły z Sosnowca, Będzina, 2 szkoły z Zabrza, Olkusza, Mysłowic oraz nasz szkoła z Katowic . Po bardzo emocjonujących i zaciętych meczach uczniowie naszej szkoły zajęli drugie miejsce w swojej grupie i trafili do półfinałów. W półfinale po bardzo dobrym meczu w trzecim secie ulegli drużynie z Mysłowic, która jak się później okazało wygrała dzisiejsze zawody. W małym finale o trzecie miejsce nasi dzielni sportowcy w składzie Marcin, Sebastian i Dawid spotkali się ze swoimi dobrymi znajomymi z Sosnowca z SP 30. Po dwóch setach szybko rozprawili się z rywalem i finalnie zajęli 3 miejsce w kategorii chłopców. Meldując się na pudle ustąpili tylko dwóm szkołą ponad podstawowym z Sosnowca i Mysłowic. Pomimo, że byliśmy jedną z młodszych ekip i przyszło nam się mierzyć z o wiele starszymi zawodnikami to nasi reprezentanci dali z siebie wszystko i walczyli jak równy z równym. Gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy im wielu sportowych i nie tylko sukcesów.

                                                                  Ze sportowym pozdrowieniem, nauczycie wychowania fizycznego