We wtorek 30 maja 2023 r.  reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w XVI Mistrzostwach Śląska i Zagłębia w piłce nożnej. Mistrzostwa były organizowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy z Dąbrowy Górniczej. Mecze rozgrywano na obiektach CSiR w Dąbrowie Górniczej. Zawody rozpoczęły się uroczystym powitaniem organizatora. Omówione zostały podstawowe zasady i przepisy gry. Następnie odbyło się losowanie po czym drużyny poszczególnych szkół rozpoczęły rywalizację. Ze względu na dużą liczbę drużyn turniej rozegrano systemem grupowym, a mecze trwały 2x7 minut. W mistrzostwach wystąpiło 12 drużyn, które zostały podzielone na 4 grupy

Na mistrzostwach nie było ograniczeń wiekowych, tak wiec nasza reprezentacja musiała się mierzyć się z o wiele starszymi od siebie zawodnikami, a mimo to rozegrała naprawdę dobre zawody. Chłopaki zagrali z dużym zaangażowaniem i wygrali swoją grupę pokonując dwie ekipy z Olkusza 3:0 i z Częstochowy 1:0. W ćwierć finale spotkali się ze reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 30 z Sosnowca. Mecz był bardzo wyrównany i emocjonujący. Zarówno My jak i przeciwnik mieliśmy sytuacje do strzelenia gola lecz w regulaminowym czasie nic nie wpadło do siatki. Tak więc o wyniku musiały zadecydować rzuty karne. Niestety ale w tym dniu rzuty karne lepiej wykonywali reprezentanci SP nr 30 z Sosnowca (5:3) i to oni przeszli do ścisłych pół finałów. Podsumowując relację z mistrzostw reprezentacja naszej szkoły po dobrych lecz wyczerpujących meczach zajęła wysokie piąte miejsce strzelając 4 bramki i nie tracąc gola w regulaminowym czasie gry. Na zakończenie organizator podsumował zawody, wybrano najlepszego strzelca i bramkarza turnieju, a każda szkoła otrzymała pamiątkowy dyplom.

Bardzo serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom i dziękujemy im za godne reprezentowanie naszej szkoły, zaangażowanie i walkę w każdym meczu.

Ze sportowym pozdrowieniem nauczyciele wychowania fizycznego.