W naszej w szkole, w dniu 27 marca, mieliśmy okazję gościć terapeutkę zajęciową Panią Agnieszkę Gbyliczek – Mazur. Pani Agnieszka przyjechała na zajęcia z Sosnowca, gdzie pracuje z różnymi grupami zajęciowymi od przedszkolaków po seniorów. Dziś przygotowała zajęcia specjalnie dla naszych uczniów z klas: 2b, 5 oraz 7. Na początku terapeutka w dużym skrócie opowiedziała, iż terapia zajęciowa jest rodzajem psychoterapii polegającej na wykonywaniu określonych czynności psychosomatycznych.

Bardzo ważne jest równoczesne ćwiczenie funkcji poznawczych, łagodzenie lęków, budowanie relacji z otoczeniem, wyciszanie emocji. Zajęcia polegają też na wzajemnej pomocy, wspólnym angażowaniu się w określone czynności podczas pracy w grupach.

W zajęciach z naszymi uczniami wplecione były elementy zgadywanki i loteryjki zawierającej elementy związane z wiosenną porą roku. Uczniowie bez trudu odgadywali hasła, najlepiej pracowała grupa: Beaty, Weroniki, Sebastiana z kl. 7 oraz Michaliny z kl. 5. Jako pierwsi uporali się z zadaniami i otrzymali dyplom. Następnie podczas prac doskonalących motorykę małą uczniowie wykonali barwne motyle oraz malutkie puszyste misie. Zajęcia trwały przez dwie godziny lekcyjne. Wszyscy bawili się doskonale i byli bardzo zaangażowani.