„Ważne jest by nigdy nie przestać pytać. Ciekawość nie istnieje bez przyczyny. Wystarczy więc, jeśli spróbujemy zrozumieć choć trochę tej tajemnicy każdego dnia. Nigdy nie trać  ciekawości poznawczej. Kto nie potrafi pytać nie potrafi ciekawie żyć.”                                               

                                                                                                                            Albert Einstein

W nawiązaniu do Światowego Dnia Wody, który przypada na 22 marca, postanowiłyśmy zabrać uczniów, uczestników Innowacji pedagogicznej „Świat wokół nas” w krainę eksperymentów i doświadczeń. Motto naszego przedsięwzięcia to słowa - znanego zapewne wszystkim wielkiego uczonego, laureata Nagrody Nobla. Pokazują jak ważna jest wiedza zdobyta w praktyce, która pomaga dzieciom i młodzieży poznać i zrozumieć otaczający nas świat. Często uczniowie pytają o zagadnienia, które ich interesują. Toteż warto  ich   zachęcić aby sami próbowali zdobyć odpowiedzi na nurtujące ich pytania, za pomocą eksperymentów i doświadczeń. Takie działania praktyczne wpływają bowiem na wzbogacanie czynnego słownika  uczniów o nowe pojęcia, rozwijają myślenie przyczynowo-skutkowe oraz sprawiają im sporo radości z odkrywania kolejnych ciekawostek.

Tym razem podkreślaliśmy znaczenie wody, zwracając uwagę na konieczność oszczędzania jej zasobów. Uświadamiając zarazem, iż bez wody nie byłoby na ziemi jakiejkolwiek formy życia. Wyniki doświadczeń często zaskakiwały młodych eksperymentatorów. Wszyscy obecni na zajęciach z klas 2B i 6 chętnie brali w nich czynny udział, doskonale się przy tym bawiąc.