Sezon późnojesienny i zimowy zawsze jest sezonem infekcji. Grypa, covid i RSV oraz wszelkie infekcje para grypowe. Niestety są to choroby, które bardzo łatwo przenoszą się na inne osoby. Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy. W ramach programu, ze względu na wzmożoną potrzebę profilaktyki sugerowane jest przeprowadzenie zajęć pod hasłem „Co robić aby się nie zarazić”?. W zajęciach, które przeprowadzono w dniu 4 stycznia wzięły udział klasy; 2 B, 6 i 8. Podjęto szereg działań, mających na celu uświadomienie uczniom skali zagrożeń wynikających z szerzenia się wirusa grypy i konieczności stosowania wybranych metod w celu uchronienia się przed zakażeniem. Na początku  zajęć uczniowie z rozsypanki literowej ułożyli napis „STOP GRYPIE”, który umieszczono na tablicy magnetycznej. Obejrzeliśmy film adekwatny do tematyki ze strony gov.pl. Następnie odbyła się praca w grupach. Jedni uczniowie musieli wybrać i powycinać napisy mówiące nam o objawach grypy a inni o tym jak grypie zapobiegać. Pracowaliśmy nie tylko teoretycznie. Był pokaz  właściwego, poprawnego mycia rąk oraz zakładania i ściągania maseczki w sposób najbardziej higieniczny. Na koniec kolorowanka tematyczna…. dużo się działo. Mamy nadzieję, iż nasze działania przyniosą wymierny efekt i jak najmniej naszych uczniów będzie musiało przechodzić chorobę.

 

 

grypa001
grypa002
grypa003
grypa004
grypa005
grypa006
grypa007
grypa008
grypa009
grypa010
Previous Next Play Pause