W miniony piątek nasi najmłodsi uczniowie z  klas autystycznych wraz z najstarszymi kolegami z klasy ósmej zaliczyli swoją pierwszą szkolną wycieczkę. Razem  z wychowawcami uczniowie udali się do Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”.

Od samego początku towarzyszyła nam piękna pogoda i dobre humory, a  wraz z wejściem na teren skansenu rozwiały się nasze wszelkie  obawy, czy to  na pewno był dobry pomysł?

Chłopcy – ciekawi świata i wszystkiego co wokół, z zainteresowaniem zaglądali do wnętrz zabytkowych chałup, stodół, szop oraz starodawnej szkoły.  Wsłuchiwali się również w różne odgłosy towarzyszące nam podczas zwiedzania, oglądali min.: maszyny rolnicze, wiatrak, pojazdy konne. Te ostatnie tak spodobały się niektórym uczestnikom, że chcieli osobiście je wypróbować.

Dość długi spacer, piękna pogoda i podziwianie obiektów spowodowały, iż wróciliśmy zmęczeni, ale też pełni wrażeń. 

Wybierając się na wycieczkę do chorzowskiego skansenu zrealizowaliśmy również kolejne zadanie – nr 12 „Śladami przeszłości”  z Modułu I Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”, w którym uczestniczymy w bieżącym roku szkolnym.

Pierwsze koty za płoty, najmłodsi uczniowie świetnie się spisali, tak więc możemy planować kolejną wycieczkę szkolną.

 

skansen001
skansen002
skansen003
skansen004
skansen005
skansen006
skansen007
skansen008
skansen009
skansen010
Previous Next Play Pause