Dzień wycieczki do Zakładu Usługowo – Remontowego Tramwajów Śląskich w Chorzowie to spełnienie marzeń kilku naszych uczniów a dla wszystkich wzbogacenie doświadczeń i wzbudzenie nowych zainteresowań.

Wszystko zaczęło się na przystanku tramwajowym. Tylko my mogliśmy wejść do specjalnego, zabytkowego tramwaju, który po nas przyjechał. Sama jazda tym tramwajem była niesamowitą frajdą. Potem było już tylko lepiej!

Najpierw krótki film o historii tramwajów na Śląsku oglądaliśmy przy małym zdrowym poczęstunku. Następnie zobaczyliśmy miejsca, do których nie każdy może wejść. Oprowadzali nas panowie, którzy bardzo ciekawie opowiadali i pokazywali tramwaje z różnych czasów. Widzieliśmy jak dorabia się koła, na których porusza się tramwaj, jak remontuje się stare i zniszczone pojazdy, jak się je maluje i przywraca się im dawny blask.

Dużo radości sprawiła nam możliwość „prowadzenie” tramwaju i naciskaniu wszystkich guzików, którymi w swojej pracy posługuje się motorniczy. Zobaczyliśmy również zegar, który bez przerwy działa od ponad 90 lat.

Nastąpił jednak moment zakończenia wizyty i podziękowaniom nie było końca.

Dziękujemy pracownikom Zakładu Usługowo - Remontowego za życzliwość, ciepłe przyjęcie oraz wprowadzenie nas w świat tramwajów oraz nauczycielom – organizatorom wycieczki. Wycieczka była strzałem w dziesiątkę dla uczniów klas 2M, 4Zet, 4A, 7A, 7B i 8A. Mamy nadzieję, że jeszcze tam wrócimy.