plakatsekap mini 1projekt z klasaherb rpszkoła bez przemocyszpz logo1Szoła Równych Szans

Informacje

egz 8

Informacja w sprawie egzaminu ósmoklasisty. 

 

 

Procedury bezpieczeństwa w związku z COVID-19

E-learning - klasy II-VIII

Pomoc

pomoc psych miniWsparcie psychologa szkolnego.

 

 

Dzień Patrona Szkoły

Uczniowie wraz z gronem pedagogicznym uczestniczyli w przygotowaniach do naszego święta: planowaliśmy dekorację i występy, uczyliśmy się swoich ról i wspólnie przygotowywaliśmy sałatkę jarzynową. Odbywały się próby, na których różnie bywało. Pojawiały się obawy, że nie zdążymy, że się nie uda i coś pójdzie nie tak, zdarzało się, że ogarniała nas czarne rozpacz, ale trzymaliśmy fason i z uśmiechem pewnych siebie zwycięzców, stanęliśmy przed zaproszonymi gośćmi. A było ich wielu…p. Anna Gumułka- Inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Katowice,p. Ilona Turzyniecka,p. Adam Łęski- Przedstawiciele Wydziału Promocji Zewnętrznej UM Katowice,p. Jerzy Dolinkiewicz– pracownik Muzeum Historii Miasta Katowice,p. Jerzy Wiesiołek– Prezes Śląskiego Regionalnego Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci,p. Maria Wójcicka– Prezes Oddziału Miejskiego Katowickiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci,p. dr n. med. Henryk Szczerba– Dyrektor Szpitala MSWiA w Katowicach wraz z pracownikami – p. Ewa Smolich i p. Jadwiga Feliksp. Beata Grochowska– pracownik Muzeum Śląskiego w Katowicach siostra Teresa Rypel – Dyrektor Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Katowicach,p. Karol Stwik– Dyrektor Domu Dziecka „Stanica”,p. Piotr Jarecki– Dyrektor Domu Dziecka „Zakątek”, a przede wszystkim rodzice uczniów uczęszczających do naszej szkoły oraz nasi absolwenci.

Początkiem uroczystości było uhonorowanie Dyrektora naszej szkoły mgr Małgorzaty Gondek odznaką „Przyjaciel Dziecka”, za pracę społeczną dla dobra dziecka, którą wręczył Prezes Śląskiego Regionalnego Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Jerzy Wiesiołek. Prezes TPD podkreślił, że bardzo rzadko zdarza się, aby o odznakę występowali rodzice uczniów, co miało miejsce w tym przypadku. Brawa, brawa, gratulacje i radość, że ktoś docenia naszą pracę.

Na scenę wyszły odświętnie ubrane nasze „pierwszaki”, prowadzone przez uczniów klasy III gimnazjum. Dzieciaki zawsze rozgadane i rozbrykane szły w spokoju i chyba byli trochę stremowani, ale gdy zobaczyli „swoją” Panią (równie stremowaną jak oni) i jej uspakajający uśmiech ……. odetchnęli. Adepci na uczniów naszej szkoły, zostali poddani przez uczniów klasy III szkoły podstawowej, gradowi pytań z różnorodnych dziedzin: znajomości topografii szkoły, zasad bezpieczeństwa i kultury w szkole i po za nią a nawet znajomości nauczycieli i swoich kolegów. Wszystko poszło super! Dawnym zwyczajem, gdy król kładł miecz na ramieniu chłopca, on stawał się rycerzem. Dyrektor szkoły położyła dziesięciokrotnie, specjalny miecz w kształcie ołówka na ramionach dzieci i pasowała ich na uczniów Zespołu Szkół nr 8 w Katowicach. Każdy z nich otrzymał dokument potwierdzający przynależność do braci uczniowskiej „ósemki”. Zaśpiewały i pomachały wszystkim gościom i w towarzystwie starszych kolegów wróciły na miejsce.

Nasi goście z zainteresowaniem oglądali efekty pracy naszych uczniów: teledysk do piosenki, której tekst, choreografia, kostiumy oraz wykonanie było w 90% ich pracą a pozostała część to wynik współpracy z Kabaretem „Dno” i nauczycielkami. Publiczność z uśmiechem słuchała znanych przebojów muzyki, z tekstami opowiadającymi o naszej szkolnej codzienności. Było zabawnie i dowcipnie. Na zakończenie zaprezentowano „etiudę filmową” o naszej szkole, przygotowaną przez uczniów klasy III gimnazjum przy wsparciu nauczycieli. Cały występ został nagrodzony brawami, po którym Grupa uczniów wraz z nauczycielami złożyła wiązankę kwiatów pod tablicą, upamiętniającą śmierć dr Andrzeja Mielęckiego.

Zakończeniem Dnia Patrona szkoły był tradycyjny poczęstunek, przygotowany przez uczniów i nauczycieli. W odświętnie przygotowanej sali, częstowaliśmy się ciastami, sałatką, słuchaliśmy muzyki i rozmawialiśmy. Było jak zawsze miło i zabawnie.

Jesteś tutaj: Home Archiwum Dzień Patrona Szkoły