plakatsekap mini 1projekt z klasaherb rpszkoła bez przemocyszpz logo1Szoła Równych Szans

Uczniowie klsy V i VI "Przytulają Polskę"

przytul Polskę      W czwartek, uczniowie klasy V i VI wybrali się na wystawę "Przytul Polskę". Dobrze się bawiliśmy i zdobyliśmy ciekawe informacje dotyczące Polski. 

Czytaj więcej...

Jesienna dekoracja

jesien min       Uczniowie klasy III i IV w czasie zajęć świetlicowych, wykonali jesienną dekorację, którą można podziwiać na korytarze szkolnym.  Pod fachowym okiem Pani Beatki, przeplatali paski papieru oraz wykonali bardzo efektowną techniką obraz przedstawiającey jesienne kwiaty w wazonie.

 

Ostrawa 2019

ostr19 min       Dnia 10 października br uczniowie naszej szkoły brali udział w 12 edycji Międzynarodowego Konkursu "Co wiesz o Unii Europejskiej", który odbył się w Ostrawie w Czechach. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VII i VIII w składzie: Klaudia Grzemisławska, Bartosz Orawski, Paweł Bubel,  Kamil Karczmarczyk.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Owsianki

ows min      Po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowano Światowy Dzień Owsianki. Pomysłodawcą akcji była Pani Danusia sekretarz szkoły a idee podchwyciły panie Ania, Ewa oraz Monika.  Nazwałyśmy go Międzynarodowym Dniem Owsianki.

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole.

naucz min    Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie naszej szkoły przygotowali występ dla swoich nauczycieli (pomogli im w tym p. Monika, p. Ania, p. Agnieszka i p. Michał). Występujący artyści mówili wiersze, śpiewali piosenki, dziękowali i składali najszczersze życzenia zdrowia, szczęścia i cierpliwości.

Czytaj więcej...

Złote medale w IV Spotkaniach ze sportem

bieg min      Wszyscy uczestnicy IV Spotkań ze sportem organizowanych przez  Szkołę Podstawową nr 60 im. M. Grzegorzewskiej w Katowicach oraz Stadion Śląski, zasłużyli na złote medale. Otrzymali je za sportową postawę i zabawę "fair play". Naszą szkołę reprezentowało 12 uczniów z klas IV - VII.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Zwierząt

dog mini    Czwartego października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Zwierząt (ang. World Animal Day). Nie chcieliśmy przejść wobec niego obojętnie. Uczniowie z klasy III SP zaangażowali się w świętowanie malując ulubione zwierzęta, nazywając oraz opisując je w języku angielskim. Po prezentacji zwierząt czytaliśmy w podręczniku bardzo ciekawy tekst o lisie i jego zwyczajach ćwicząc umiejętność czytania w języku obcym.

M. Szczechla

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

mnoz min    Miniony tydzień minął nam pod hasłem tabliczki mnożenia. Nasza szkoła przystąpiła do akcji edukacyjnej IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Przez cztery dni przypominaliśmy sobie i ćwiczyliśmy ją, aby zdobyć odznakę i zostać Egzaminatorem.

Czytaj więcej...

Pierwsze szkolne kanapki klasy IV

kanap min

    Pierwsze "koty za płoty", czyli nasze pierwsze zajęcia kulinarne i pyyyszne kanapki. Po raz pierwszy byliśmy w kuchni, poznaliśmy wszystkie jej tajniki i oto efekty - nie wróciliśmy do domu głodni.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Home Aktualności